Стилістика саду

Фото наших работ

Стилістика саду

З чого почати, проектуючи власну присадибну ділянку? Спочатку потрібно вибрати спосіб планування, який відповідає Вашим потребам та естетичному смаку: Ви можете перейнятися парадністю і мажорністю суворих французьких парків часів Людовика XIV, або нестримною свободою англійських пейзажних парків, якщо у вас ділянка досить велика. Якщо ж ділянка маленька, то швидше за все Вам підійде закритий, таємничий іспанський дворик або філософське усамітнення японського саду з сухим струмком, бонсайними сосонками, ірисами і «чайними церемоніями». Необхідно всебічно зважити всі за і проти, потім остаточно вибрати стиль з його композиційними особливостями і асортиментом рослин, щоб потім дотримуватися його в роботі до перетворення території в закінчену гармонійну композицію з глибоким внутрішнім змістом.

Пропонуємо розглянути основні стилі садів і парків.

Створення садів в різний час було відображенням певних епох в житті народів з їх національними, культурними, релігійними і кліматичними особливостями. Уявлення про сад, як про райське місце, через століття все більше конкретизувалося й оформлялося в певні напрямки та стилі, являючи безліч геніальних прикладів чудових садів і парків.

Стиль - це усталений комплекс художніх прийомів, засобів і правил, які використовуються для створення об'ємно-просторової ландшафтної композиції, заснованої на ідеях, поглядах, культурних традиціях, технологіях, сформованих на певних етапах історії розвитку людського суспільства.

Стиль в ландшафтному дизайні виражається чітко відомим набором основних елементів формування садово-паркового простору, з використанням архітектурних і рослинних форм, водних і кам'яних пристроїв, що створюють певні переживання у глядача.

Виділяються наступні стилі: