Дизайн клумби

Фото наших работ

Дизайн клумби Дизайн клумби Дизайн клумби

У кожному судовому або дачній ділянці є центральний елемент, яким зазвичай є клумба. Без квітника будь-який ландшафт виглядає нецікаво і понуро. Щоб домогтися дивного і чарівного результату варто подумати про дизайні клумби.

Продумуємо місце під клумбу

Звичайно, на ділянці може бути кілька квітників, але клумба - це центральний квітник, що задає тон і стиль. Перед її проектуванням варто ретельно продумати її майбутнє місце розташування. Найкраще вибирати місце в півтіні, так як в ній можуть бути як солнцелюбівие рослини, так і тіньолюбиві . При цьому вона повинна добре проглядатися і виглядати доглянуто з різних точок .

Форма і розмір

Форма і розмір клумби Розмір клумби може бути різним, але не менше 3 кв.м., а створюють клумбу рослини підніматися над поверхнею землі не менше 15 см. Пам'ятайте, що квітники великі за площі досить важко оформляти, підбирати в них рослини за колірною гамою і розмірами, а також доглядати за ними.

Форма клумби повинна гармонійно поєднуватися з навколишнім середовищем і загальним стилем ландшафту. Вона може бути класичною ( округлої, прямокутної ), екзотичної, у вигляді метелика, серця і т.п.

Створення клумби

Створення клумби Після вибору місця і форми потрібно виконати розмітку майбутнього квітника і встановити огорожу.

Пам'ятайте, що головна особливість будь клумби - це наявність чітких кордонів. Їх можна легко домогтися, створюючи огорожу, при цьому вона буде захищати наше споруду від бур'янів.

Матеріалів для створення огородження величезна безліч, ви можете звернутися до традиційних бордюрах, тротуарній плитці, дереву або ж вибрати більш оригінальні варіанти ( прути верби, гофрований пластик, кругляши з дерева, підручні матеріали тощо).

Після оформлення кордонів землю перекопують, вносять необхідний грунт і добрива і підходять до самого відповідального етапу - висадці квітів .

Вибір квітів для клумби

Квіти для клумби До вибору квітів для клумби варто поставитися відповідально і акуратно. Сьогодні дуже популярні клумби з безперервним цвітінням або так звані « миксбордери ». Вони не тільки ефектно виглядають на ділянці, але і радують нас своїми барвами протягом усього року.

Потрібно ретельно вибирати рослини для клумби, враховуючи безліч параметрів:

 • Терміни цвітіння, тривалість і період їх зміни;
 • Умови утримання - характеристики грунту, вид добрив, ступінь поливу і його частота тощо;
 • Гармонія - важливо щоб дизайн не був надмірно складним і заплутаним, потрібно підбирати рослини, гармонійно поєднуються за кольором, розмірами та формами квіток;
 • Ну, звичайно, не забувайте про улюблені рослини.

Рослини в клумбу найкраще висаджувати не насінням, а розсадою. Це дозволить побачити повноцінну картину, а також уникнути появи порожнеч і проміжків. Рекомендується намалювати схему посадки, виділяючи період цвітіння і розміри.

Дуже часто в клумбу висаджують асортимент з багаторічних, однорічних, хвойних, декоративних злаків і цибулинних рослин.

Особливий вид клумб - миксбордер

Хоча миксбордер є найбільш складним декоративним елементом ландшафту, але дотримуючись певні рекомендації і правила можна досягти приголомшливих результатів :

 • Розташовуйте рослини групами;
 • Забезпечте плавний перехід від високих рослин до низькорослим;
 • Головна вимога - безперервне цвітіння, тому одні суцвіття повинні міняти інші;
 • Дотримуйтесь правил колористики, строкаті клумби можуть втомити, так само як і монохромні і темні;
 • Різноманітіть яскраві суцвіття білими квітками і сріблястими листям;
 • Починайте з створення простих композицій;
 • Не забудьте про сумісність рослин.

Звичайно, створивши дивовижну клумбу вам необхідно подбати про збереження її краси і витонченості. Тому не забувайте про своєчасному і правильному догляді.

Коментарі

Ваш коментар може стати першим

Додати коментар