Регулярний (французський) стиль

Фото наших работ

Регулярний (французський) стиль

Сад, виконаний у цьому стилі, строго підкоряється законам симетрії і має яскраво виражену основну лінію, яка є смисловим центром всієї композиції. Домінантою регулярного парку завжди був палац, і весь навколишній ландшафт підпорядковувався йому . Сувора геометрія в усьому: прямі лінії доріг, алей, правильні форми клумб з витіюватими візерунками, водойм з фонтанами і скульптурою . Дерева і чагарники садять по квадратної, прямокутної або шаховою схемою, при цьому їх необхідно формувати у формі різних геометричних фігур ( куля, еліпсоїд, куб, піраміда, конус) . Характерним елементом регулярного парку є партер, який, немов дорогий килим, розташовується перед основною будівлею . Партер - це композиція газону правильної геометричної форми в чистому вигляді, або з мереживними квітниками, виконаними з різних матеріалів, з водними пристроями, скульптурою, декоративними вазонами, які органічно створюють загальний геометричний малюнок. Партер може бути газонним, квітковим, водним або змішаним.

Також для регулярного стилю характерним елементом є боскети і живоплоти, що ділять простір парку на окремі зони або зелені кабінети, усередині яких розміщувалися фонтани, театри, скульптура, городи.

І хоча сади такого стилю існували ще в Стародавньому Єгипті, розквіт цього стилю пов'язаний з ландшафтною архітектурою Франції XVII століття, з ім'ям Ленотра і короля Людовика - ХIV .

Яскравим представником регулярного ландшафтного стилю є парк Версаль під Парижем.

Коментарі

Ваш коментар може стати першим

Додати коментар