Англійський (пейзажний або ландшафтний) стиль

Фото наших работ

Англійський (пейзажний або ландшафтний) стиль

Англійський (пейзажний або ландшафтний) стиль з'явився в XVIII столітті на зміну регулярному стилю. Одним з прихильників нового стилю був англійський поет Олександр Поуп ( 1688 - 1744). Основною ідеєю цього стилю стало максимальне наближення до природної природи і навіть , в деякій мірі , наслідування їй: ніякої штучності пейзажу і натяку на його рукотворне походження . Удавана хаотичність насправді повинна бути ретельно продумана в гармонійному розташуванні всіх деталей. Рельєф місцевості частіше залишається недоторканим з ярами і водоймищами неправильних обрисів . Ніякої симетрії , прямих ліній і формованих дерев. Будинок ховається в зелені , замість килимових клумб - пишні миксбордери з трояндами і лавандою , розмарином і самшитовими бордюрами , замість партерних газонів - відкриті галявини . У англійському саду є місце для романтичної альтанки , гротів , арочних містків , альпійських гірок , маленьких водойм з фонтанами і для знаменитого англійського газону . Важливу роль в ландшафтних композиціях відіграють водні об'єкти , будь то прудик , струмок , невеликий водоспад або каскад і навіть декоративне болітце з максимально природними обрисами .

Ритмічні , регулярні посадки дерев витіснені різнопородних групами і масивами. Однак така природність і гармонійність грунтується на законах художньої композиції і ретельного опрацювання окремих композицій. Для більшої природності рослини висаджуються ярусами , при цьому великі дерева оточені чагарниками , дивовижної краси квітниками на тлі смарагдового газону. Треба сказати , що рослини для ідеальних пейзажних композицій підбираються так , щоб незалежно від пори року вони виробляли максимально декоративне враження.

При русі відвідувача по плавним доріжках створюються всі час нові враження. Гармонійність в об'єднанні елементів є головним критерієм виразності пейзажу.

В Англії , вперше почали розводити "кухонні" сади або декоративні городи : де разом з квітами вирощували кріп і салат , капусту і квасолю. А створення природного куточка природи , де висаджені лютики , гвоздики , ромашки , вважається взагалі вищим пілотажем .

Для англійського саду характерні арки , перголи та решітки , повиті рослинами . Лавки використовуються як для зручності , так і в якості додаткового прикраси саду .

Як матеріал для малих архітектурних форм найбільше використовується цегла , сірий природний камінь , коване залізо , натуральне дерево . Матеріал доріжок - обов'язково природного походження або імітує його .

Цей стиль має необмежені потенційні можливості , так як нові ідеї для створення неповторних ландшафтів черпаються з нескінченного природного джерела .

Коментарі

Ваш коментар може стати першим

Додати коментар