Стиль модерн

Фото наших работ

Стиль модерн Стиль модерн Стиль модерн Стиль модерн

Модерн - витончений і загадковий стиль склався в кінці XIX - початку XX століття. Він поєднав європейські та східні художні традиції. Головна родзинка стилю - плавні лінії : текучі , зачаровують , дугоподібні , пов'язані з природними мотивами. Для стилю характерні символічність , яскраво виражена індивідуальність , ритмічність і плавні лінії планування , єдність конструктивного та художнього начал, різноманіття форм , застосування каркасних конструкцій і нових будівельних матеріалів. Центром планування є будинок. Сад у стилі модерн відрізняє повторюваність мотиву : рослинний орнамент простежується і в лінії малих архітектурних форм (з використанням кованих елементів) і при створенні інтер'єрів будинку. Весь простір підпорядковане загальному задуму і пов'язане єдиним орнаментальним ритмом.

Особливість модерну - це контраст горизонталей і вертикалей , газону і мощення , світла і тіні , колірних поєднань. У плануванні багато відкритих , вільних просторів . М'які контури водойм , плавні вигини країв галявин і доріжок створюють приємну атмосферу для відпочинку в саду.

Головним об'єктом милування є незвичайна форма квітки , листа , забарвлення , незвичайна форма крони або звивистий стовбур дерева. Досить обмежений асортимент рослин ретельно продуманий , заснований на місцевих породах і декоративних формах з плакучою або зонтикоподібне формою крони: пірамідальні тополі , плакучі верби , ясен , білосніжні берези , гортензії , рододендрони і троянди. Іноді використовується поєднання плодових дерев з хвойними . Хвойні дерева підбираються як з щільної конусоподібної кроною , так і з цікавим звивистим стовбуром , як у сосни гірської.

Для саду модерн характерні великі і виразні квіти: ірис - символ модерну (блакитний , білий або бузковий ) , біла лілія , мальва ( червона або рожева) , флокси , дельфініум , флокси , півонії , вербена , вероніка , братки ( бузково- блакитної гами ) , гладіолуси . Колірні поєднання в садах цього стилю підбираються для створення загального враження вишуканості і витонченості . Яскраві і несподівані комбінації кольорів можуть співіснувати в різних частинах одного саду , будучи сусідами з ніжними рожево-ліловими , фіолетовими , блакитними і сріблястими квітами. Переважні чисті і контрастні кольори: білий і синій , синій і жовтий. Крім того , підбираються рослини з тонким ароматом , такі як: фіалки , матіола , запашний тютюн і бузок . Особливо багато використовуються в'юнкі рослини на кованих арках , перголах , трельяж і ажурних альтанках з вітражами : троянди , гліцинії , жимолості , клематиси , дикий виноград.

Для декору застосовуються такі елементи, як вази , контейнери з кераміки , скульптури , витончена садові меблі , витончені фігурки під бронзу , дзеркала в будь-якому вигляді: вставки , дзеркальні кулі або підвіски . Використовуються тільки натуральні матеріали: природний камінь всіх видів , темне дерево , кування з металу зі складним візерунком.

Покриття доріжок в саду модерн виконують з плит з геометричним малюнком , з чергуванням темних і світлих тонів. Можна також виконувати невеликі вставки з гальки.

Коментарі

Ваш коментар може стати першим

Додати коментар