Китайський стиль або Фен-шуй

Фото наших работ

Китайський стиль або Фен-шуй

Кожен елемент цього стилю має глибокий зміст і символічне значення і узгоджується з древнім китайським вченням фен- шуй. Китайці розуміють життя як рівновагу двох начал - Інь (жіноче ) і Ян (чоловіче ) , існуючих в повній гармонії один з одним і пронизаних життєвою енергією « Ци ». Ця сила знаходиться в усьому , що нас оточує і необхідна для благополуччя, щастя , здоров'я і багатства людей. Енергія « Ци » повинна безперешкодно рухатися по доріжках , живлячи й гармонізуючи все на своєму шляху.

Тому в китайському саду все має виглядати максимально природно і має бути доведено до рівня мистецтва: плавність і звивистість ліній повинні бути присутніми у всіх елементах ландшафту - в вільному плануванні і формі доріжок , плакучою формі дерев , в природних каменях і струмках і навіть формі дахів. Виключаються будь-які прямі лінії , будь-яка штучність .

Китайські садівники, наслідуючи природі , створюють на невеликій ділянці куточок природи з різноманітними ландшафтами гір , озер , річок та лісів. Найбільш виразними є території з природними перепадами висот. Китайці вірять , що чиста вода перед будинком у вигляді струмка , озера чи ставка овальної форми приносить удачу , гроші і процвітання . Тому в їхніх садах так багато водних пристроїв , містків і островів з альтанками і ліхтариками.

При цьому повинна дотримуватися рівновагу кількості елементів , форм , розмірів і колірних поєднань. Ніяких надмірностей у виборі матеріалів , особливо рослин: перевага віддається місцевим видам дерев і чагарників з химерними гілками і стволами. Китайські садівники дуже люблять використовувати гірські сосни - символ мужності , сили і довголіття , бамбук - символ цілющої порожнечі , персик і сливу - « дерево щастя» , деревовидні півонії - «царі квітів » цінуються надзвичайною красою квітки і довголіттям (100-150 років) , хризантеми - уособлення затишку і щастя , а квітки магнолії - символ доброго смаку і присутності чарівною господині.

Кілька вишуканих оригінальних квітів в оточенні природної зелені переважніше , ніж яскрава і строката клумба . Так , наприклад , великі групи хризантем та ірисів висаджують біля водойм , каменів і на схилах пагорбів. Полянки в саду можуть бути засіяні лікарськими рослинами , польовими квітами або злаками . Часто в садах створюють кілька невеликих садків , розділених живими огорожами з чагарників ; стінами , повитими плющем , диким виноградом.

Садові пейзажі повинні нести цілющу енергію , викликати естетичну насолоду , розташовувати до заспокоєння , роздумів і медитації.

Коментарі

Ваш коментар може стати першим

Додати коментар