«Сухий сад» або сад каменів

Фото наших работ

«Сухий сад» або сад каменів

"Сухі" сади - найбільш абстрактна форма японського саду , що бере початок у філософії дзен- буддизму , пов'язана з концепцією Порожнечі для пізнання Справжньою Реальності . Основа їх - камінь , гравій і пісок. Рослини використовуються мінімально (сосни , самшит , мох ) або повністю відсутні. Гравію та піску граблями надається певний малюнок. Найчастіше такі сади були розташовані при храмах або пов'язані з традиційним житловим будинком , як продовження його інтер'єру .

Сад каменів - місце утихомиреного споглядання. Один з найбільш відомих садів каменів у Реандзі в Кіото був побудований в 1450 р. в дзен- буддійському стилі майстром Соами . Сад є частиною храмового будівлі і створювався як об'єкт для медитації : по ньому можна ходити , його можна тільки споглядати , сидячи на веранді храму. З трьох сторін сад оточений невисоким глинобитним парканом , немов рамою для садової картини . На прямокутному майданчику , засипаній білим гравієм з хвилястими борозенками , що нагадують хвилі , розташовано 15 каменів у вигляді п'яти груп . Щоразу погляду глядача відкривається тільки 14 каменів , чим підкреслюється відносність нашого знання про Космос , який приховує від нас чимало потаємного і незбагненного .

Лаконічність , мінімалізм , краса і загадковість саду роблять дуже сильний вплив на людину , допомагаючи знайти спокійний стан духу , відчуття відсутності простору і часу , заглибитися всередину себе , відчути закони гармонії Всесвіту і відчути своє місце в загальній картині світобудови.

Коментарі

Ваш коментар може стати першим

Додати коментар